GoFibereasy SFP til RJ45 Fiberoptiske Media Converter Ethernet-Switch G1000S-2SFP-2TX Med 2-Port SFP Slot til 2-Port RJ45-TX

Ny vare

1 Varer

På lager

kr214.59

Del

Yderligere information

Produkt Detaljer: varenummer: G1000S-2SFP-2TX Sælger Navn: Gå-Fibereasy Fiber Type: Multimode-eller Single-mode Antal Data Rate: 10/100/1000 mbps Bølgelængde: MM/850nm SM/1310nm Antal Kabel-Afstand: 550 m~100 km Fiber-Stik:8 2 -SFP Slot Nettet-Stik: 2-UTP RJ-45-Kabel Type: KMM eller SMF Strømforsyning: Ekstern DC 5V, 2A TX Power: -15~-7dBm Modtager Følsomhed: -33dBm Kommercielle temperaturområde: 0 til 60°C Produkt Størrelse: 96mm x 70mm x 26mm (D x b x H) Egenskaber: 1. Standard Protokol IEEE802.3Z/AB / 1000Base-T/SX/LX/SC 2. Højden af systemets pålidelighed og stabilitet; 3. Halv duplex eller fuld duplex adaptive forbindelse; 4. Multimode transmission afstand op til 2 km, single-mode transmission afstand fjerneste kan nå 100 km 5. Dynamisk LED flyselskabets lys, arbejde betingelse være klar på et øjeblik; 6. Støtte MDI/MDI - X-porten automatisk flip; 7. Støtte 2FX SFP fiber-optiske porte og 2 UTP RJ-45 netværksporte; 8. Den indbyggede professionelle switch strømforsyning, sikkerhed og stabilitet, strømforbruget er mindre end 7,5 W; 9. Inde kendt kapacitet uafhængige transceiver FIFO buffer, støtte FIFO, for at forhindre tab af data.Programmer: • Telekommunikation, Netværk, Data-Netværk • CATV, Aktiv Enhed Opsigelse, Industrielle miljøer, Metro-Applikationer

• Test-Udstyr, WAN-og LAN-Applikationer, Premise Installationer

Tags: 10g sfp, lc optisk, skifte 10 gb sfp-porte, rg6 fiber optic converter, fiber switch, 10g media converter lc, sfp wdm, fiber ethernet, sfp, telefon optical pcm.

Produktinformation

Bølgelængde Multimode 850nm,Single-mode 1310nm,1550nm
Mærke Gå-Fibereasy
Max Antal Data Rate 10/100/1000 mbps
Standarder Overholder IEEE IEEE 802.3/802.3 u/802.3 z
Fiber-Stik 2-SFP Slot
Fiber Type Single Mode
Stik Type LC/UPC
Antal Kabel Afstand 550 m,20 km,40 km,60 km,80 km,100 km
Model-Nummer G1000S-2SFP-2TX
Størrelse 96mm x 70mm x 26mm (D x W x H)
Strømforsyning Ekstern DC 5V, 2A
Kommercielle Temperaturområde 0~60
Kompatibel zyxel
Netværksstik 2-UTP RJ-45
Item Længde 30m

Anmeldelser

Skriv en anmeldelse

GoFibereasy SFP til RJ45 Fiberoptiske Media Converter Ethernet-Switch G1000S-2SFP-2TX Med 2-Port SFP Slot til 2-Port RJ45-TX

GoFibereasy SFP til RJ45 Fiberoptiske Media Converter Ethernet-Switch G1000S-2SFP-2TX Med 2-Port SFP Slot til 2-Port RJ45-TX

Relaterede varer: